Lenovo ThinkPad P16 Gen 1 to stacja robocza nowej generacji, która konkurować może z najlepszymi modelami w swoim przedziale cenowym (http://bmf-notebook.com.pl/poznaj-najnowszego-flagowca-lenovo-czy-to-najlepsza-mobilna-stacja-robocza/). Co oferuje? Przede wszystkim małą wagę, podręczną obudowę oraz wysoką wydajność łączącą się z niezawodnością pracy laptopa. Entuzjaści estetycznych oraz eleganckich rozwiązań z pewnością docenią też i sam projekt modelu.

Działaj bez przeszkód

Nowy ThinkPad został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najbardziej zwiększyć wydajne możliwości urządzenia. W środku nie dość, że znajdziemy najnowsze procesory, to natrafimy i na profesjonalną kartę graficzną umożliwiającą nam wykonywanie bardziej skomplikowanych projektów. Z racji na wysoką wydajność laptop polecany jest przede wszystkim pracownikom biznesowym (inżynierom, architektom, programistom, grafikom i wielu innym). Nie można i zapomnieć o dodatkowych elementach zwiększających atrakcyjność nowego modelu Lenovo. A są to: mała waga, podręczne rozmiary (cienka, 16-calowa obudowa o estetycznym i stylowym designie) czy uniwersalny kształt.

Lenovo ThinkPad P16 Gen 1 to stacja robocza nowej generacji, która konkurować może z najlepszymi modelami w swoim przedziale cenowym

Pełnowymiarowa klawiatura

Małym zaskoczeniem może być i pełnowymiarowa klawiatura ze wbudowanym blokiem numerycznym, czyli coś, co w mniejszych laptopach jest rzadko spotykane. Jednocześnie producent zapowiada możliwość wyboru aż czterech różnych ekranów o określonych rozdzielczościach. Kolejną częścią odpowiedzialną za atrakcyjność modelu jest, chociażby kamerka internetowa o rozdzielczości Full HD, aż 9 złącz oraz wytrzymała bateria pozwalająca na wiele godzin intensywnych prac projektowych bez użycia ładowarki. A jak sprawdza się chłodzenie przy tak dużej wydajności? Lenovo i z tej kwestii wywiązało się całkiem dobrze. Nie powinniśmy więc narzekać na nadmierne przegrzewanie się urządzenia.