Nowoczesne laptopy konwertowalne Microsoft Surface Laptop Studio to jedne z najbardziej innowacyjnych urządzeń, jakie trafiły ostatnimi czasy na sklepowe półki. Nieszablonowe podejście do projektu, doskonałą wydajność w codziennych zastosowaniach, a do tego bajeczny ekran. Jakie możliwości daje nowa hybryda Microsoftu? Warto zapoznać się z urządzeniem, które, mimo że nie wprowadza rewolucji, to stawia znaczący krok w ewolucji nowoczesnych notebooków i przybliża je do ideału.

Laptop, tablet czy mobilne studio? Nie, to Surface Laptop Studio, czyli wszystko w jednym

Nowoczesne laptopy konwertowalne Microsoft Surface Laptop Studio to jedne z najbardziej innowacyjnych urządzeń, jakie trafiły ostatnimi czasy na sklepowe półkiNowy przedstawiciel rodziny Surface to nader interesujące połączenie klasycznego laptopa i tabletu. Choć nie jest to typowy laptop 2w1, gdyż górna pokrywa z ekranem nie jest odłączana, a jedynie wychylana pod kątem lub dająca się położyć na płasko. Wiele komplementów spadło na sam projekt urządzenia Microsoft Surface Laptop Studio. Laptop jest wyjątkowo kompaktowy, tym samym możemy korzystać z niego na wiele sposobów bez ograniczeń co do miejsca pracy. Właśnie, praca to jedno z zadań, do których nowy Surface jest przeznaczony. To swego rodzaju przenośne studio, które sprawdzi się zarówno do wysyłania maili do klientów biznesowych, jak i również do bardziej kreatywnych zadań, takich jak praca z grafiką etc.

Wygląd to nie wszystko. Specyfikacja Microsoft Surface Laptop Studio

14-calowy laptop hybrydowy Microsoft Surface Laptop Studio może pochwalić się chipsetami Intel 11.Generacji sprawnie radzącymi sobie z nawet bardziej obciążającymi programami, zaś pod kątem grafiki skorzystać można ze zintegrowanych jednostek Iris Xe lub dedykowanych profesjonalnych układów. Tak, ten niepozorny tablet to w gruncie rzeczy laptop z RTX 3050 Ti. Wszystkiego dopełnia pamięć RAM 16 lub 32 GB oraz szybki dysk SSD. Microsoft zadbał także o pakiet ochrony danych użytkownika oraz najbardziej funkcjonalne i niezbędne złącza, w tym również Thunderbolt 4.